ClickFunnels Nedir?

Bir web sitesi ve bu web sitesinin pazarlaması için nelere ihtiyaç duyarsınız? İyi bir tasarım, göz alıcı grafikler, yüksek performans, tüm tıklama ve satış grafikleri ve e-posta yönetimi ve daha birçok ayrıntı gerektiren komponent ve hizmetler… Tüm bu gerekliliklerin profesyonel olarak idaresi hem zorludur hem de size bir servet harcatabilir. Peki ya size tüm bu hizmetlerin basit sürükle ve bırak şablonlarıyla hiçbir yardım almadan profesyonel olarak kendi kendinize kısa sürelerde yapılabileceğini söyleseydik, ne derdiniz?

clickfunnels’ın kullanımı için herhangi bir kodlama, tasarım ya da online pazarlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. Resmi siteler, online satış siteleri ve hatta bloglar için ClickFunnels hedef kitlenizi genişletmek için size benzersiz opsiyonlar sağlayan bir platformdur.

ClickFunnels Size Nasıl Fayda Sağlar?

Bir yatırımın başarısı, yatırım bütçesinin elde edilen kara oranıyla ölçülür. Ayrıca, hedefe erişmek için harcanan zaman ve personel giderleri de ilk etapta göze çarpmayan masraflardandır. Bu yüzden işletmesini genişletmek ve farklı alanlarda yatırım yapmak isteyenler için ClickFunnels mükemmel opsiyonlar sunmaktadır.

Bu aynı zamanda yeterli yatırım bütçesi olmadığını düşünen ve online hizmet sağlamayı hedefleyen kişi ve kuruluşlar için de büyük bir avantaj sağlar.

ClickFunnels İçerisindeki Dahili Araçlar Nelerdir?

ClickFunnels, bir web sitesinin kurulmasından yönetimine kadar birçok aşamada size ihtiyacınız olacak hemen her türlü aracı sağlamaktadır. ClickFunnels’ın sağladıklarından yalnızca bazılarını sizler için tanıtıyoruz.

  1. Sürükle ve Bırak Şablonları

ClickFunnels dahilinde ihtiyacınıza yönelik yüzlerce şablon bulabilirsiniz. Bu şablonları kullanmak herhangi bir teknik bilgi gerektirmez ve herkesin kullanımına uygundur. Ayrıca, bu şablonların arasında yüzlerce e-ticaret şablonu ve hatta dropshipping gibi affilliate araçları da bulunmaktadır.

  1. Açılış Sayfası, İsteğe Bağlı Sayfa

Güncel olarak öncelik vermek istediğiniz bilgileri açılış sayfası olarak göstermek ve hatta seçenekler doğrultusunda açılış sayfasına yön vermek hedef kitlenizin erişmesini istediğini sayfa ya da bilgiye öncelikli olarak ulaşmasına yardımcı olarak sayfanızın bir adım öne çıkmasına yardımcı olur. Böyle bir hizmet için ekstra bir plugin ya da kodlamaya da ihtiyaç duyulmaz.

  1. CRM Yazılımı Öğrenmeniz Gerekmez

CRM (Customer Relationship Manager), yani Türkçe adıyla Müşteri Hizmetleri Yönetimi yazılımları genelde yüksek ücretlidir ve bu yazılımların idaresi için kalifiye çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak, ClickFunnels içerisinde yer alan Pypeline hizmeti ile CRM hizmetini kolaylıkla ve düşük masraflarla sağlayabilirsiniz.

  1. Hosting Hizmeti

Bir web sitesi kurulumunun birinci aşaması alanadı ve hosting satın alımı ile başlar. Ancak, bu beraberinde birçok soru işaretini de getirir. Server performansı, yıllık ödemeler, e-mail server yönetimi ve müşteri hizmet kalitesi gibi göz önünde bulundurmanız gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlarda her aşamada en iyi kararı vererek hareket edilmesi gerekmektedir. ClickFunnels tüm bu işlemleri en yüksek kalitede sizin için dahili bir hizmet olarak sağlamaktadır.

  1. Otomatik E-posta Yanıtlayıcı

İşletme uzantılı e-posta adresinize gelecek e-postaların otomatik cevaplandırılması ve e-posta listesi oluşturma hizmetlerinden yararlanmak için profesyonel ve pahalı yazılımlara ihtiyaç duymadan ClickFunnels’ın e-posta Funnel hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  1. Üyelik Gerektiren Web Sitesi Tasarımı

Üyelik gerektiren bir web sitesi oluşturmak için iyi bir tasarımcıya ihtiyaç duymadan ClickFunnels’ın özel şablonlarından yararlanabilirsiniz. Böylece, kullanıcı kişisel bilgileri güvenli olarak sisteminizde kayıt edilir ve hizmet koşullarınız doğrultusunda kullanılabilir.

  1. Web Sitenize A/B Testi Uygulama Özelliği

Web siteniz için hangi içeriğin, tasarımın ya da grafiğin daha iyi olduğuna karar vermek güçtür. Bu nedenle birden fazla örneğin kullanıcıların beğenisine sunulması ve en yüksek performansın sağlandığı doğrultuda çalışmalara yön verilmesi işletmeniz için oldukça önemlidir. Bu işlemler genelde çok fazla harcatan ve emek verilmesi gereken çalışmalardır. Ancak, ClickFunnels A/B testlerinin çok kolay ve hızlı yapılabilmesi için çok basit ve rahat bir arayüz sağlamaktadır.

  1. Affiliate, Dropshipping ve E-Ticaret

ClickFunnels’ın içerisinde bulunan araçlarla e-ticaret şablonları ve ödeme araçları yalnızca dakikalar içerisinde kullabilir hale gelmektedir. E-ticaret hizmetlerini affilliate ve dropshipping olarak yapmak için kullanıcı ve kullanıcı adayları için de herhangi bir ekstra yazılıma ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri dahili araçlar sağlanmaktadır.

  1. Web Sitesi Eğitim Araçları

ClickFunnels ile webinarlar düzenleyebilir, katılımcıları ve konuşmacıları seçebilir ve online tanıtım ya da eğitim sağlayabilirsiniz. Özellikle kurumsal anlamda oldukça katkı sağlayacak webinar araçları ClickFunnels platformunda dahili olarak bulunmaktadır.

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın